top of page

רועי פלס ז"ל

25.7.2014 - 2.11.1992

בנם של חגית ודור. נולד ביום ז' בחשוון, תשנ"ג (2.11.1992) בירושלים. אחיהן הצעיר של התאומות לי ושני.

רועי גדל בתל אביב על יד הים. את חינוכו היסודי הוא קיבל בבית החינוך א.ד. גורדון, שם הוא בלט בזכות התבונה והחכמה יוצאות הדופן שלו, בזכות המעורבות החברתית המרשימה, הרגישות והאכפתיות שאפיינו אותו. רועי נמנה עם "הוועד הפועל" שנוהל על ידי התלמידים ופעל כמרכֵּז ועדת הספורט וועדת חדר האוכל של בית הספר. מגיל צעיר הוא הצטיין בכישוריו הספורטיביים, אשר ליוו אותו לאורך כל שנותיו. בבית הספר התיכון עירוני ה', בלט בלימודיו ובמיוחד בעבור שאיפתו לרכוש ידע וגם להעמיק בו.

 

עם סיום לימודיו בתיכון, הצטרף רועי למכינת מיצר- המכינה לאחריות ומנהיגות חברתית שברמת הגולן, שם רכש חברים רבים והרחיב את ידיעותיו בנושאי מנהיגות, דמוקרטיה, פילוסופיה, פסיכולוגיה ומהות האדם. בתקופה זו עסק רבות בנושאים פילוסופיים ופתר לעצמו הרבה בעיות בצורה אינטלקטואלית, דבר הגרם ליושרה שלו לפרוץ, בכריזמה שקשה היה לעמוד מולה. על תקופתו של רועי במכינה מסופר כי הוא היה חוד החנית, מאלה ש"סוחבים את העגלה" של המחזור כולו. רועי נהנה מאוד בשיעורי המכינה אבל הודה, כי ההפסקות הן "הדבר העיקרי", משום שזה היה הזמן שלו לחשוב על החומר, להסתכל על עצמו ולעשות כיף עם החבר'ה.

 

עם גיוסו של רועי לצה"ל, מרס 2012, החל את מסלול הכשרת הלוחמים בחטיבת הנח"ל. כבר בראשית הטירונות, הפגין רועי הצטיינות יתרה והשאיר רושם עז על כל הסגל הפיקודי אשר ליווה אותו.  כאות הערכה להצטיינותו, בחר מפקד המסלול להעניק לרועי את כומתת הנח"ל הירוקה שלו. את הכומתה הירוקה של מפקדו, נשא רועי בגאווה.

בהמשך שירותו הצבאי, היה זה טבעי שעם כישוריו ושאיפותיו ימשיך רועי למסלול פיקודי, יפקד על חיילים וינחיל להם את רוחו. ואכן, בהקצאה הראשונה שלאחר הטירונות, יצא רועי לקורס מ"כים (מפקדי כיתות). באוגוסט 2013, עם סיום הקורס, קיבל רועי את הפיקוד על כיתת טירונים בסיירת "עורב נח"ל". לאחר ארבעה חודשים, הוא נבחר לצאת לקורס קצינים.

בדבר היציאה לקורס קצינים, התייעץ רועי עם סבתו עדה, ולשאלתה "למה דווקא אתה?" הוא השיב לה: "כי אני יכול. אם לא אני, אז מי?".

 

עם תום קורס הקצינים, ענוד בדרגות סגן-משנה, ביקש רועי לחזור אל חייליו כמפקד מחלקה ולהשלים את מסלול הכשרתם כלוחמים. בקשתו נענתה בחיוב, אולם רועי זכה להגשימה למשך זמן קצר בלבד. ב-8 ביולי 2014, בתגובה לירי בלתי פוסק של רקטות מעזה לשטחי ישראל, החל מבצע "צוק איתן". ב-17 ביולי החל השלב השני במערכה עם כניסת כוחות קרקעיים של צה"ל לשטחי הרצועה. רועי ומחלקתו נשלחו לגזרת בית-חאנון. במשך תשעה ימים, השתתף רועי בלחימה יחד עם פלוגת עורב נח"ל, עד נפילתו בקרב בכ"ח בתמוז תשע"ד (25.7.2014) מפגיעה ישירה של טיל נ"ט (נגד טנקים). בן עשרים ואחת היה רועי בנפלו.

סגן רועי פלס היה מנהיג מטבעו, מנהיג שנלחם בסיירת "עורב נח"ל" ונפל בקרב על הגנת המולדת וזהו סיפור חייו הקצרים. רועי ניחן בקסם אישי מיוחד וממגנט, באינטליגנציה גבוהה, בשלווה פנימית וביכולת הקשבה מרגשת. אישיותו הייחודית של רועי שבתה את הלב של כל אדם ששהה במחיצתו, בכל הגילים ובכל התפקידים, ועם זאת הוא נותר נער צנוע וקסום. רועי, יפה תואר ובעל עיניים נוצצות וחיוך חודר אשר מאיר כל חדר אליו הוא נכנס. אוהב חיים, ים, את ארץ ישראל, את העם ואת האדם.

הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין הצבאי בקריית שאול. הותיר זוג הורים ושתי אחיות.

לאחר נפילתו הועלה לדרגת סגן.

 

bottom of page